strzałka do góry
ŚCIANY OPOROWE
GARAŻE PREFABRYKOWANE

Prefabrykowane domy modułowe

Domy w cenie mieszkania

W naszej ofercie znajdują się gotowe modułowe domu mieszkalne firmy investyKA z Kętrzyna (www.investyka.pl) wykonane wg projektu aranżacji MODEI z Olsztyna (www.modei.pl)

Konstrukcja oferowanych domów:

  • fundament: płytowy na izolacji ze styroduru lub styropianu o odpowiedniej twardości,
  • ściany zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcyjne żelbetowe z betonu C30 (prefabrykat ściany zespolone ze stropem - moduły powtarzalne),
  • strop: żelbetowy (prefabrykat stropu ze ścianą – moduł) lub wariant stropu drewnianego dla budynków z antresolą,
  • dach tradycyjny lub kratownica na płytki kolczaste,
  • parter główne pomieszczenia (rdzeń budynku),
  • konstrukcja pomieszczeń wystających poza bryłę prostopadłościanu głównego rdzenia w technologii budownictwa szkieletowego,
  • izolacja: dach 25cm wełny mineralne, ściany 20cm styropianu lub w zależności od rodzaju elewacji, wełny skalnej z pustką wentylacyjną,
  • instalacje: ogrzewanie elektryczne wspomagane panelami fotowoltaicznymi w celu obniżenia kosztów w wariancie z ogrzewaniem w płycie fundamentowej połączonym z kominkiem lub elektryczne posadzkowe/sufitowe (podczerwień).

CENA ZA M2 STANU DEWELOPERSKIEGO OD 2 500 ZŁ (dla budynku o głównej konstrukcji żelbetowej w połączeniu z systemem szkieletowym).

Investyka logo Modei logo

Przykładowe domy w ofercie

GRANITA MINI

Budynek energooszczędny, powierzchnia użytkowa 32,5 m2 - składa się z modułów żelbetowych o wymiarach zewnętrznych 3mx6,8m. Moduły łączone w jedną bryłę.

Układ pomieszczeń zaprojektowany został w taki sposób, żeby prefabrykacja elementów żelbetowych nie wymagała stosowania ponadnormatywnych rozwiązań – generujących dodatkowe koszty.
Ściany wydzielenia pomieszczeń jak i otwory zewnętrzne oraz strefa połączenia prefabrykatów zaprojektowana została w taki sposób, aby liczba otworów lub ich wymiary mieściły się w zakresie standardu prefabrykacji.

Koszt domu MINI (całoroczny) - ok. 113 000 zł netto stan deweloperski


GRANITA MAKSI

Budynek składał się będzie z dwóch części:

  • dziennej/gościnnej w której znajduje się duże przestronne pomieszczenie z sufitem pod dach (salon, kuchnia jadalnia) oraz mała łazienka dla gości.
  • intymnej/nocnej stanowiącej oddzielną część budynku w której znajdować się będą pomieszczenia tzw. prywatne/intymne typu sypialnia, łazienka, pokoje dzieci

Do budowy części intymnej wykorzystane zostają trzy lub dwa prefabrykaty żelbetowe stropowościenne - wykonane z wysokiej klasy betonu C30 jako jeden element posiadający zarówno ściany jak i stropy.
Natomiast część dzienna wybudowana w konstrukcji szkieletowej z wypełnieniem ściany izolacja termiczną (np. wełną).

Obie konstrukcje budynku dobrane są do jego części w taki sposób żeby wykorzystać zalety danego systemu pod kątem użytkowym.

Część intymna wykonana z masywnych prefabrykatów żelbetowych zapewni użytkownikom komfort i bezwładność cieplną dobraną do czasu przebywania w pomieszczeniach (typu sypialnia). Zaletą takiego rozwiązania jest również dużo lepsza akustyka i wyciszenie tej części budynku, co w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych (porywy wiatru itp.) nie wpłynie na komfort snu użytkowników i zapewni im ponadnormatywne bezpieczeństwo. Dodatkowo bezwładność cieplna zapewni niższe koszty ogrzewania ze względu na inny poziom i prędkość (niską) spadku temperatury po nagrzaniu pomieszczeń.

Część dzienna/gościnna wykonana w technologii szkieletu drewnianego z izolacją cieplną w całym przekroju ściany. Zaleta doboru tego systemu do tej części budynku jest również idealnie dopasowana bezwładność cieplna do pełnionej funkcji.

Pomieszczenia będą się szybko nagrzewać w momencie przebywania użytkowników. Gdy nie jest to potrzebne równie szybko instalacja przestanie działać np. w nocy.
W momencie przebywania użytkowników w tej części domu instalacja pracować będzie na minimalnym poborze ze względu na dużą ilość ocieplenia – bardzo dobry współczynnik przenikania ciepłą U=0,14 W/(m2*K) co jest wartością dużo niższą niż dla standardu domów energooszczędnych (U=0,17 W/m2*K). Ponieważ w pomieszczeniach tej części przebywanie będzie zmienne z wyjściami na taras przewiduje się możliwość otwarcia wszystkich otworów lub zwiększenia ich ilości. Dla konstrukcji szkieletowej nie generuje to dodatkowych kosztów w wykonaniu budynku ponieważ wykonawca może dowolnie dobierać rozstaw otworów i słupków zachowując wymogi systemu.

Sam system szkieletowy pozwoli również na wykonanie pomieszczenia bez stropu z otwarta przestrzenią pod dach co jest niewątpliwą zaletą estetyczną obiektu.

Koszt domu GRANITA - od 297 600 zł netto stan deweloperski

Pełny opis koncepcji

broszura do pobrania

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu - tel. +48.502 518 979

Kontakt

BORG - Mariola Jaroszek
prefabrykaty betonowe, garaże, domy
pośrednictwo

ul. Sienna 9
70-542 Szczecin

tel./fax 91 462 08 45
kom. 502 518 979

e-mail: biuro@borg.szczecin.pl
http://www.borg.szczecin.pl

Zapraszamy

Dołącz do grona naszych klientów.
Poznaj naszą doskonałą obsługę klienta.
Terminowość i rzetelność usług.

Gwarancja terminu i jakości!

Współpraca

Specjalizujemy się w wykorzystaniu energooszczędnej i ekologicznej technologii prefabrykowanej.
Prezentowane na stronie internetowej materiały nie stanowią oferty w rozumieniu prawa, mają jedynie charakter poglądowy

Firma Borg współpracuje z producentami prefabrykatów w oparciu o umowy agencyjne i stowarzyszeniowe.
© 2015 Copyright BORG-prefabrykaty betonowe /borg.szczecin.pl/ | realizacja: MARKOM | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KLAUZULA INFORMACYJNA RODO